Uczniowie klasy 2e odwiedziły sklep zoologiczny, w którym znajduje się również ośrodek adopcyjny dla kotów "Tofik".

Wizyta była okazją do rozmowy na temat zwierząt o sposobach pielęgnacji i karmienia domowych pupili. Spotkanie miało też na celu uświadomienie dzieciom z jak dużą odpowiedzialnością wiąże się opieka nad zwierzętami. Pani zapoznała równiż dzieci z pracą lekarza dla zwierząt - weterynarzem. Lekarz ten zajmuje się badaniem stanu zdrowia zwierząt, rozpoznawaniem, zapobieganiem i zwalczaniem chorób zwierząt, leczeniem zwierząt, udzielaniem porad.
Dzieci zapoznały się z różnymi akcesoriami dla zwierząt, zarówno małych jak i tych większych: posłanie, zabawki, smycze, kagańce, ubranie. Oglądały różne rodzaje karmy, pytały sprzedawcę o ulubiony pokarm dla psów, kotów, chomików, węża i pająków.
Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco.

Jusyna Baron
Wychowawca 2e