Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach:  8.00 – 16.00

Nasza biblioteka oferuje swoim czytelnikom bogaty księgozbiór, który obejmuje literaturę piękną, literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin wiedzy, szeroki wybór lektur oraz zbiory multimedialne. Ponadto gromadzimy i eksponujemy pamiątki oraz publikacje związane z patronką szkoły – Świętą Królową Jadwigą. Przechowujemy literaturę związaną z naszym miastem i regionem. Prenumerujemy wiele tytułów czasopism dla uczniów i nauczycieli. Dbając o zaspokojenie  gustów czytelniczych i potrzeb edukacyjnych uczniów w miarę możliwości uzupełniamy nasz księgozbiór nowościami wydawniczymi oraz lekturami szkolnymi. Naszym celem jest przygotowanie uczniów do samodzielnego zdobywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologią informacyjną. W naszych bibliotekach panuje miła i przyjazna atmosfera, która sprzyja nauce, rozwijaniu zainteresowań i pasji. Zapraszamy wszystkich do odwiedzin i realizacji własnych poszukiwań czytelniczych.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach:  8.00 – 16.00

Bibliotekarze

Ewa Wyrzykowska, Magda Riske,

Pomieszczenia biblioteki

dwa pomieszczenia z księgozbiorem

czytelnia

Udział w programach i projektach

Rządowy program "Książki naszych marzeń"

Projekt Polskiego Związku Szachowego "Edukacja przez szachy w szkole"

Biblioteki szkolne są skomputeryzowane, użytkujemy program MOL – Optivum

„Bliżej sztuki” – poznajemy twórczość artystów z różnych dziedzin sztuki- biorąc udział w wernisażach, organizowanych przez Muzeum Stanisława Staszica w Pile.

Cele biblioteki

• upowszechniają czytelnictwo i rozwijają kompetencje czytelnicze wśród dzieci  i młodzieży,
  • włączają się w organizację imprez czytelniczych o charakterze ogólnopolskim  i szkolnym,
  • rozwijają zainteresowania uczniów i promują talenty,
  • inspirują uczniów do przygotowywania prac konkursowych,
  • organizują konkursy: czytelnicze, artystyczne, fotograficzne,
  • zapraszają ciekawych ludzi na spotkania z uczniami,
  • promują swoją działalność w gazetkach szkolnych,
  • współpracują z różnymi instytucjami kultury i Radą Rodziców.

KONKURSY 2020/2021

• Konkurs czytelniczo- artystyczny pn. Pierwszaki prezentują wiersze polskich poetów dla najmłodszych - maj 2021, Magda Riske i Bogna Kotwińska
• Konkurs kaligraficzny pn. Mistrz kaligrafii dla uczniów klas 2 – kwiecień 2021, Magda Riske
• Konkurs ortograficzny pn. Mistrz ortografii dla uczniów klas 3- marzec 2021, Magda Riske