Światowy Dzień Ziemi to idealna okazja, żeby zastanowić się nad wpływem, jaki każdy z nas ma na środowisko naturalne. Przewodnie hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi brzmiało: Walka z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.

23 i 24 kwietnia uczniowie klas V i VI zostali zaangażowani w działania i obchody. Wraz z wychowawcami udali się do Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza, gdzie zbierali plastikowe lotki na terenie strzelnicy. Koledzy i koleżanki z klas V i VI zmagali się z quizem ekologicznym. Trzeba przyznać, że powtórka z ekologii wypadła świetnie, było też dużo nowinek i ciekawostek. Uczniowie uczestniczyli również w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez Panią Izabelę Starostę. Po konkurencjach sportowych uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni na kiełbaskę z ogniska. Przedstawiciela klas otrzymali dyplomy w podziękowaniu za udział w obchodach z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie dostali również słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do wyrobienia nawyków dbania o swoje środowisko. Dziękujemy wszystkim przybyłym na naszą uroczystość.

Nauczyciele przyrody: Basia Buller, Sylwa Solak-Kujawska