5 listopada br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli National Geographic oraz Ast-Net, którzy przeprowadzili dla uczniów z  klasy 7a, 7b, 7c, 6d i 8e warsztaty pt. ,,Planeta albo plastik’’.

Podczas warsztatów edukator NG - Pani Agnieszka Sadowska- Konczol zachęcała do zmniejszenia ilości plastikowych śmieci, które przedostają się do oceanów, zagrażając środowisku naturalnemu. Proponowała podejmowanie działań i wyborów w życiu codziennym, które przyczynią się do zmian w skali globalnych. Pod koniec warsztatów rozdano gadżety od NG dla wszystkich uczestników oraz ogłoszono konkurs indywidualny z cennymi nagrodami. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez ucznia projektu torby ekologicznej „zero waste” z hasłem oraz z logo lub rysunkiem promującym korzystania z torby wielokrotnego użycia.

Regulamin konkursu dostępny na stronie https://asta-net.pl/aktualnosci/704,planeta-albo-plastik-asta-net-i-national-geographic-dla-pilskich-szkol-podstawowych

Koordynator warsztatów Barbara Buller