W dniu 23 października 2019 r. klasa 1c odwiedziła gabinet weterynaryjny "ANIMALS".

Celem wycieczki było poznanie pracy lekarza weterynarii i usystematyzowanie wiadomości na temat życia, hodowli zwierząt domowych oraz uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia.
Lekarz weterynarii Pani Kamila Majewska przywitał dzieci serdecznie i opowiedziała, po co istnieją gabinety weterynaryjne, z jakimi dolegliwościami swoich podopiecznych przychodzą tu właściciele zwierząt, na czym polega badanie zwierząt i ich leczenie.
Ponadto dzieci obserwowały pomieszczenia służące do leczenia zwierząt: salę operacyjną z pracownią do badań USG, poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt. Lekarz zaprezentował zabieg szycia brzucha na pluszowej małpce.
Na koniec Pani weterynarz odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów.
Do szkoły dzieciaki wróciły bogatsze o nowe wiadomości z życia zwierząt i pełne miłych wrażeń.
Magdalena Lutek