W dniu 6 lutego 2019 r. klasa 2b odwiedziła Przychodnię Weterynaryjną "SpecVet". Celem wycieczki było poznanie pracy lekarza weterynarii i usystematyzowanie wiadomości na temat życia i hodowli zwierząt domowych.
Pani doktor Małgorzata Wróbel i pan doktor Piotr Wróbel opowiadali o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych. Ponadto dzieci obserwowały pomieszcenia służące do leczenia zwierząt i poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania. Mieliśmy okazję zobaczyć w jaki sposób wykonuje się pobranie krwi, a także szczepienie na przykładzie młodych owczarków niemieckich, które przyjechały wraz ze swoimi właścicielami z hodowli tejże rasy. Na koniec Pani weterynarz odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Do szkoły dzieci wróciły bogatsze o nowe wiadomości z życia zwierząt i pełne miłych wrażeń.

Aleksandra Bębas, Katarzyna Idzikowska