Zespół Szkół nr 2 w Pile to szkoła, która od początku swojego istnienia może pochwalić się niemałymi sukcesami swoich wychowanków w wielu dziedzinach.

Proporcjonalny rozwój młodego człowieka musi odbywać się zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Nasza szkoła w szerokiej ofercie klas profilowanych, posiada również klasy o kierunku sportowym.

Młodzi sportowcy to chluba naszej szkoły.Odnoszą oni sukcesy na arenach sportowych powiatu, województwa i kraju. Koszykówka, siatkówka,piłka ręczna, pływanie, lekka atletyka, to konkurencje w których zdobywamy najwięcej medali i wychowaliśmy niejednego mistrza.

Głównym celem klas sportowych jest zapewnienie wszechstronnego przygotowania sprawnościowego, doskonalenie poziomu wytrenowania, organizacja systematycznej pracy wychowawczej, uwzględniającej zasady moralne, wpajanie nawyków przestrzegania etyki sportowej, dyscypliny, wzmocnienie zdrowia oraz systematyczne uczestnictwo w zawodach sportowych. Jesteśmy jedyną placówką oświatową w Pile, która otrzymała tytuł najbardziej usportowionej szkoły w rankingu wojewódzkim.

Zajęcia z wychowania fizycznego w klasie sportowej realizowane są w wymiarze 10 godzin tygodniowo, 3 godz. zgodnie z planem nauczania 1 godziny na pływalni oraz 6 godzin specjalistycznych z zakresu koszykówki. Zajęcia z wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą nauczycielską, wykorzystywanie nowoczesnych metod i form pracy z uczniami, przygotowanie uczniów do zawodów na różnych szczeblach, wyjazdy na zawody oraz turnieje to tylko niektóre z niezliczonej liczby zalet jakie ma w ofercie nasza szkoła.

IMPREZY CYKLICZNE

W naszej szkole, oprócz rozgrywek i zawodów Szkolnego Związku Sportowego odbywają się unikatowe eventy sportowe:

Gwiazdkowy Turniej Trójek Koszykarskich

Sztafety Jadwiżyńskie

Barbórkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

Maraton Koszykówki Klas 4 SP

Maraton Koszykówki Klas 2 Gim

BAZA SPORTOWA :

Hala gimnastyczna

Wymiary HALI SPORTOWEJ: 42m x17m

Duża hala sportowa posiadająca pełnowymiarowe boiska do gry w piłkę ręczną, halową piłkę nożną, koszykówkę, piłkę siatkową. Na sali znajdują sie kurtyny, które dają możliwość podziału na trzy niezależne sekcje, gdzie jednocześnie mogą odbywać się trzy mecze w siatkówkę, koszykówkę lub mini piłkę nożną.

Hala wyposażona jest w balkon widowiskowy na którym z powodzeniem zmagania naszych sportowców może oglądać 200 kibiców.

1 Sala do gimnastyki

Wymiary sali: 15m x 6m

Wyposażona w sprzęt do prowadzenia zajęć z gimnastyki, m.in : drabinki gimnastyczne, skrzynie, kozioł, odskocznie, materace, drążek i wiele innych.

SALA GIMNASTYCZNA I

2 Sala do gimnastyki

Wymiary sali: 15m x 6m

Sala z powodzeniem wykorzystywana jako pomieszczenie do tzw “małych gier” jak unihokej, tenis stołowy oraz zabaw dla uczniów klas młodszych.

Sala do gimnastyki korekcyjnej

Wymiary sali: 16m x 5m

Sala posiada bogate wyposażenie do prowadzenia zajęć specjalistycznych z gimnastyki korekcyjnej, pozwala także na przeprowadzenie zajęć z aerobiku lub tańca.

Siłownia

Wymiary: 5m x 5m

Siłownia wyposażona w duży atlas do ćwiczeń siłowych.

Kompleks lekkoatletyczny

-      3 torowa bieżnia 110m

-      rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem i piłką palantową

-      rozbieg do skoku w dal

Duże boisko piłkarskie.

Wymiary boiska: 32m x 25m

Boisko typu Orlik, przeznaczone do zajęć z piłki nożnej w ramach zajęć lekcyjnych oraz wszystkich chętnych po godzinach szkolnych.

Wielofunkcyjne boiska ze sztuczna nawierzchnia

Wymiary boisk: 30m x 15m

2 boiska ze sztuczna nawierzchnią, przeznaczone do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną i koszykówkę.(30m x 15m)

Boisko tartanowe do gry w koszykówkę, piłkę siatkową (30m x 15m)

Szatnie wewnątrz kompleksu sportowego.

Szatnie zewnętrzne.