To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

W minionym tygodniu obchodzono Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki) To doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.Myślę, że wszyscy w swoim życiu ztykają się z książkami i napewno któraś na całe życie zapada w pamięć.Książki swoimi historiami, losami bohaterów przenoszą nas w inny świat. Uczą zasad. Pokazują różnorodność. Czasem bawią a czasem wyciskają łzy. I można by tak wymieniać bez końca...posłuchaj https://www.youtube.com/watch?v=HH9yMctug4c
A jak powstaje książka? zobaczcie sami https://www.youtube.com/watch?v=icdV3QZb10Q
Czy wy macie jakąś ulubioną książkę? Może spróbujecie do niej zrobić zakładkę origami https://www.youtube.com/watch?v=dfjZV8ezNhw
Ale naprawdę wspaniałą przygodą jest samodzielnie wykonana książka i może być oryginalnym prezentem np. dla rodziców, rodzeństwa lub przyjaciela.
Do wykonania takiej książki potrzebne będą kartki z bloku. Na okładkę najlepiej użyć bloku technicznego. Dużą kartkę trzeba zgiąć na pół i w środek włożyć tak samo zgięte kartki zwykłego papieru. W miejscu zgięcia powstanie grzbiet. Teraz za pomocą zszywacza, taśmy klejącej lub kleju połączcie strony.Książka prawie gotowa. Pierwsza kartka będzie stroną tytułową, gdzie narysujesz lub ozdobnym pismem umieścisz tytuł, autora i rok powstania. Na okładce wykonaj piękny rysunek i również umieść tytuł i autora. I zostały jeszcze puste kartki, które należy ponumerować na dole strony. Teraz już tylko wystarczy wymyślić historię, zilustrować ją i napisać tekst(samemu lub z pomocą dorosłych).
Oczyma wyobraźni widzę już wasze książki;) Może w przyszłości ktoreś z was zostanie pisarzem, autorem książek.
Pozdrawiam cieplutko- Pani Magda.

Back to top