To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie


Wielkanoc nazywana inaczej Paschą lub Wielką Niedzielą jest najważniejszym i jednocześnie najstarszym świętem chrześcijańskim. Mimo tego, że bardzo uroczyście obchodzimy też Święto Bożego Narodzenia to właśnie w czasie Wielkanocy wypełnia się najważniejsza tajemnica naszej wiary i stąd tak wielka waga tych świąt. Wielkanoc jest pamiątką męki i zmartwychwstania Chrystusa; na całość świąt składają się: Niedziela Palmowa - rozpoczynająca uroczystości Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalne obejmujące Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę oraz Niedziela Zmartwychwstania. Z Wielkanocą związany też jest Wielki Post, poprzedza on święto, trwa 40 dni i rozpoczyna się Środą Popielcową.

Przepis na piękną girlandę z papieru.
Nie macie pomysłu jak przystroić dom na święta? Proponuję wykonanie girlandy, której motywem przewodnim będzie wielkanocny zając.Nie umiecie narysować zająca? Nic nie szkodzi. Mam dla Was specjalny szablon do wydrukowania (jeśli nie macie drukarki w domu, możecie narysować podobny). Wzór zająca jest prosty, więc wykonanie dekoracji nie zajmuje dużo czasu. Jest dużo fajniejsze niż kupowanie gotowych gadżetów dekoracyjnych. A dom zyskuje niepowtarzalny nastrój.
Co będzie potrzebne?
- szablon zajączka
- kolorowy papier
- sznurek
- klej
- nożyczki
- waciki
Girlanda z zajączkami - instrukcja krok po kroku.
1. Na sztywniejszym kartoniku wydrukujcie szablon wielkanocnego zająca, a potem go wytnijcie.
2. Wybierzcie kolorowe kartki. Fajnie jeśli wzory i kolory będą dobrze ze sobą współgrać.
3. Wybrane kartki zegnijcie na pół. Pamiętajcie, by na raz zginać maksymalnie 3-4 kartki. W przypadku większej liczby będzie trudno ci je później wyciąć.
4. Odrysujcie zajączka według szablonu na zgiętej połówce kartki.
5. Wytnijcie zajączka odrysowanego według wzoru.
6. Przyklejcie do jednej z połówek kartki sznurek, a następnie sklejcie ją z drugą połówką. Możecie łączyć ze sobą kartki o tym samym lub różnym wzorze, ogranicza was tylko wasza wyobraźnia.
7. Do gotowego dwustronnego zajączka przyklejcie ogonek z waty.


Im więcej zajączków, tym dłuższy łańcuch. Możecie wykonać kilka łańcuchów na Wielkanoc i zawiesić w oknach lub na ścianach.

Nie tylko zając - jak wybrać dekoracje na Wielkanoc?
Ozdoby na Wielkanoc powinny wiązać się z tym świętem, ale nie muszą mieć religijnego kontekstu. Wielkanoc to wiosenne święto. Możecie postawić na bazie, kolorowe kwiaty, a także na znane wszystkim symbole wielkanocne - nie tylko wielkanocnego zająca, ale również pisanki wielkanocne, koszyczki, kurczaczki wielkanocne czy nawet baranka. Możecie ozdobić okno, np. kuchenne - dzięki temu, gdy będziecie przez nie wyglądać, poczujecie się nie tylko wyjątkowo świątecznie, ale również bardziej wiosennie. Na parapecie na pewno warto postawić kolorowe wiosenne kwiaty.

Kto jest chętny może rozwiązać na koniec labirynt :)

WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE
NA ŚWIĘTA WIELKIEJ NOCY,
WIOSENNYCH NASTROJOW, CIEPŁEJ,
RADOSNEJ ATMOSFERY,
SMACZNEGO JAJKA
I MOKREGO DYNGUSA
ŻYCZĄ WSZYSTKIE WYCHOWAWCZYNIE ŚWIETLICY :)

Anna Rossa

Back to top