To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Czy wiecie, że kilka dni temu, a dokładnie 27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru?

Myślę, że większość z Was miała już okazję oglądać spektakl teatralny, ale nie każdy wie, jak taki spektakl powstaje. Zapraszam Was do obejrzenia krótkiej animacji, która pokaże Wam wszystkie etapy takiej pracy.

https://www.youtube.com/watch?v=TkBHN9TYP-0

A teraz mam dla Was propozycję!
Może pobawicie się z Waszymi rodzicami, rodzeństwem w teatrzyk kukiełkowy?
Na pewno macie ulubioną książkę, opowiadanie, czy bajkę, na podstawie której możecie takie przedstawienie przygotować. A może sami wymyślicie swoich bohaterów i ich przygody?

Od czego zacząć?
1. Narysujcie swoich bohaterów albo wydrukujcie gotowe kolorowanki z internetu. To będzie nasz szablon.
2. Przyklejcie szablony na tekturę lub kartkę z bloku technicznego i pokolorujcie.
3. Wytnijcie teraz Wasze postacie. Przyklejcie od tyłu za pomocą taśmy klejącej patyczki do szaszłyków czy drewniane kredki.

Za scenę wystarczą dwa krzesła i rozciągnięte między nimi prześcieradło czy duży obrus. Jeśli chcecie, możecie wykonać scenę teatralną z pudełka kartonowego. Wystarczy wyciąć z pudełka dno i ozdobić Wasz teatrzyk, malując go czy wieszając kurtynę.

Na zamieszczonych zdjęciach możecie zobaczyć kolejne etapy mojej pracy.

Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów! Jeśli chcecie pokazać mi efekt waszej pracy, zróbcie zdjęcie i prześlijcie na mojego maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłej zabawy!

pani Asia

Back to top