To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Historia tego święta sięga 1995 roku, kiedy to UNESCO ustanowiło doroczną uroczystość, mającą na celu promocję literatury, czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. Pomysł jego organizacji zrodził się w Katalonii. To święto jej patrona – Świętego Jerzego. Tego dnia kobiety obdarowywano, zgodnie z tradycją, czerwonymi różami, zaś mężczyźni otrzymywali od pań książki.
Zachęcam Was do uczczenia tego święta z książką w dłoni. Życzę wszystkim niezwykłych czytelniczych wrażeń. Czytajcie dla własnego rozwoju oraz dla przeżycia wspaniałych przygód!
Poniżej przygotowałam propozycję zdań do wykonania dla uczniów kl. 4-6.

ZADANIE NR 1 RODZINNE CZYTANIE
Wybierzcie z domowej biblioteczki jedną książkę, którą lubicie. Zaproście do wspólnego jej przeczytania rodzeństwo, rodziców, albo innych bliskich, którzy są
w twoim domu. Wspólnie spędzony czas niech będzie okazją do rozmowy. Zapytajcie członków swojej rodziny, co czytali, gdy byli w Waszym wieku? Która książka zapadła w ich pamięć i dlaczego?

ZADANIE NR 2 RECENZJA KSIĄŻKI
Jestem pewna, że przeczytaliście w ostatnim czasie, jakąś ciekawą książkę. Zachęcam Was do podzielenia się opinią o niej.
• Ustalcie, jaką książkę chcielibyście polecić innym.
• Uzasadnijcie, dlaczego zdecydowaliście się na tę książkę.
• Napiszcie, o czym jest jej fabuła.
• Koniecznie zróbcie zdjęcie książki, którą nam polecacie.
Recenzje prześlijcie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Do miłego zobaczenia!
Ewa Wyrzykowska

Back to top