To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Drodzy Uczniowie!
Macie teraz niezwykłą okazję, by przeczytać wiele interesujących pozycji książkowych. Z wiadomych przyczyn, nie wypożyczycie ich w naszej szkolnej bibliotece. Zachęcamy Was do skorzystania z elektronicznych zasobów bibliotecznych. Wykorzystajcie ten trudny dla nas czas na czytanie, poznawanie nowych książek, autorów. Zachęcamy wszystkich do sięgnięcia po książkę. Poniżej prezentujemy linki do darmowych bibliotek cyfrowych.

WolneLeutury.pl
Darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki.

Lektury.gov.pl
Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

Polona.pl
Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Zachęcamy również do skorzystania z oferty Empik, który przygotował promocyjny dostęp do bazy 11 tysięcy e-booków i audiobooków dostępnych w ramach aplikacji Empik Go dostępnej na Androida i iPhone’a.
Nauczyciele-bibliotekarze

Back to top