To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

21 kwietnia mieszkańcy Piły i regionu pilskiego wzięli udział w VI edycji Dyktanda 500. Konkurs ortograficzny odbył się w Sali Miejskiej Inwest-Park w Pile. Konkurs odbył się za sprawą pani Zdzisławy Karpińskiej, radnej Rady Miasta Piły i nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile. Test dyktanda przygotował  prof. Andrzeja Markowskiego – przewodniczącego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. 
Z dyktandem najlepiej poradziła sobie pani Beata Bednarska, uzyskując tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Pilskiej 2018. Drugie miejsce zajęła pani Kasia Polachowska, trzecie pani Aleksandra Kucharczyk, a wyróżnienia otrzymali pani Bożena Kleszcz, pani Alina Wachowiak oraz pan Krzysztof Jurewicz.
Gratulujemy!!!

Back to top