To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

16 grudnia 2019 roku w bibliotece szkolnej odbyło spotkanie z panią Wiesławą Pyrcz - poetką, autorką książek edukacyjnych o zdrowiu i przyrodzie. Do tej pory ukazały się cztery książki jej autorstwa zatytułowane „Recepta na zdrowie”, „Wiersze, które uczą przyrody”, „O misiach i o niedźwiadkach” oraz "Urodziny biedronki i inne wiersze o przyrodzie".
Pani Wiesława bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o tym, jak powstają jej wiersze i skąd czerpie pomysły do ich pisania.
Pokazała też uczniom swoje pięknie wydane i ilustrowane książeczki oraz rękopisy tekstów.
Dzieci dowiedziały się także, kto zajmuje się ilustrowaniem książek i jak się to odbywa. Mogły obejrzeć oryginalne ilustracje zdobiące książki autorki oraz płytę ofsetową, na której drukowana była jedna z jej książek. Poznały również pewnego znanego misia, który towarzyszy pisarce na spotkaniach z dziećmi, a jest nim Miś Uszatek.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas 2b, 2c i 3c, którzy mieli okazję porozmawiać z poetką, poznać jej warsztat pracy i zakupić książki z dedykacją imienną albo otrzymać autograf.
Magda Riske

Back to top