Haiku to trzywersowa biała forma poetycka o układzie sylabicznym 5-7-5, mająca swe źródło w XVII-wiecznej Japonii. Pięciu uczniów naszej szkoły miało okazję poznać bliżej historię tych prostych, ale bardzo pojemnych wierszy, do których w naszej rodzimej literaturze sympatię poczuł polski noblista, Czesław Miłosz.
Warsztaty literackie z tworzenia haiku przygotował pan Mateusz Błażejewski, nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 4. Zadbał o wiele detali nawiązujących do ojczyzny haiku - Japonii. Mogliśmy skosztować tradycyjne potrawy Kraju Kwitnącej Wiśni i wysłuchać jego hymnu w wykonaniu uczennicy klasy piątej.
Zwieńczeniem warsztatów był konkurs literacki na napisanie trzech wierszy haiku według ustalonych zasad wersyfikacyjno-znaczeniowych dla uczniów i nauczycieli. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o drugim miejscu uczennicy klasy 8b - Agnieszki Piątek. Wśród trzech wyróżnionych nauczycieli znalazła się również pani Klaudia Dziergas.
Gratulujemy!
Nasze uczennice: Klaudia Krawiec, Agnieszka Piątek, Anastazja Solarz i Oliwia Zielnik urozmaiciły warsztaty tradycyjnym japońskim makijażem.
To był mile spędzony czas