To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

W dniu 28.11.2019 r uczniowie klasy 1c odwiedzili zakład szewski. Podczas spotkania dzieci zdobyły wiele informacji dotyczących pracy szewca, wykorzystywanych narzędziach i świadczonych usług.

Uczniowie dowiedzieli się, że u szewca można uszyć i naprawić buty, wszyć zamek do kurtki lub torebki. Miały również okazję do bliższego poznania sprzętu potrzebnego do naprawy obuwia takiego jak: szlifierka, nóż, imadło, gwoździe, młotek , "kopyto", maszyna szewska, dratwa. Poznały także budowę buta oraz wzbogaciły słownictwo o nowe pojęcia. Dzieci zadały właścicielce zakładu mnóstwo pytań, na które Pani bardzo chętnie odpowiedziała. To dzięki takim spotkaniom uczniowie mają okazję do poznania zawodów zanikających w naszym kraju.
Magdalena Lutek

Back to top