To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

W dniach 21 i 22 listopada zorganizowaliśmy szkole akcje pod hasłem „Śniadanie daje moc”.
W czwartek 21 listopada uczniowie klas 1-3 obejrzeli przedstawienie pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” przygotowane przez uczniów klasy 3e. Aktorzy wcielili się w role przedstawicieli różnych zawodów powiązanych z tematyką żywienia np. dietetyka, kucharza i kelnerki. Główną bohaterką była księżniczka Marcelinka, która uwielbiała słodycze. Tupała, krzyczała i była bardzo niezadowolona, kiedy kucharz odmawiał podania jej niezdrowego posiłku. Kucharz pozostał niewzruszony na kaprysy i zachcianki Marcelinki i bardzo chciał, aby nauczyła się zdrowo odżywiać. W porozumieniu z samym królem – ojcem księżniczki Marcelinki wezwali na pomoc lekarza dietetyka. Dzięki niemu Marcelinka nauczyła się zasad zdrowego odżywiania.

Po przedstawieniu każdy widz został poczęstowany zdrowym jabłuszkiem.
Następnego dnia uczniowie wszystkich klas przygotowali zdrowe przekąski, którymi podzielili się ze swoimi rówieśnikami.
Ale było PYSZNIE i ZDROWO. Mniam! Mniam!
Justyna Baron

Back to top