To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi współorganizatorem projektu Poezja na targowisku.Projekt „Poezja na Targowisku” realizowany jest w ramach 3 Międzynarodowej Konferencji Poetyckiej organizowanej przez Wielkopolski Związek Literatów Polskich oraz Fundację Literacką „Jak podanie ręki” oraz inne instytucje kultury.
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Królowej Jadwigi od 2 lat jest współorganizatorem powyższego przedsięwzięcia. 
7 listopada 2019 roku na Targowisku Miejskim w Pile odbyła się inscenizacja słownomuzyczna pt. ,,Kolorowe zdrowie, czyli warzywa i owoce”, w której wystąpili: Lilianna Ligenza, Julia Lewandowska, Julia Wiatr, Weronika Kop, Roksana Szulc, Maja Król, Liliana Rydzyńska, Oliwia Żelazna, Karolina Jasińska. Zaprezentowano wiersze polskich poetów, które promowały zdrowe odżywianie się poprzez jedzenie owoców i warzyw.
Występ uczniów naszej szkoły bardzo podobał się osobom obserwującym przedstawienie. Klienci Targowska Miejskiego nagrodzili gromkimi brawami prezentujących się uczniów, a nawet poprosili Liliannę Ligenzę o ponowne zaśpiewanie piosenki. Poezja w autobusie 8 listopada 2019 roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile przemierzali miejskim autobusem pilskie ulice, czytając nostalgiczne, piękne, jesienne
wiersze. W przedsięwzięciu brali udział uczniowie z kl. 3b i 8d pod opieką p. Aleksandry Bębas, p. Katarzyny Idzikowskiej, p. Ewy Wyrzykowskiej. Autobus
rozbrzmiewał wierszami o tematyce jesiennej. Uczniowie z uśmiechem na twarzy czytali sobie nawzajem znane i nieznane wiersze mówiące o jesieni. Wszyscy pasażerowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali wzorowych recytacji. Młodzież z kl.8 przygotowała dla swoich młodszych rówieśników zagadki o tematyce jesiennej. Uczniowie z kl. 3 poradzili sobie z nimi znakomicie. 
Animatorem projektu w SP nr 11 jest Ewa Smęda.

Back to top