To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych. Młodzież Pilska ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi  zorganizowała akcję „Znicz”

Celem akcji była zbiórka zniczy, które postawiono na grobach zapomnianych przez swoich bliskich.
W dniu 18 października 2019 r. zebrane znicze zostały zapalone na wcześniej posprzątanych przez nich , opuszczonych grobach na zabytkowym z XIX wieku Cmentarzu Komunalnym położony na osiedlu Śródmieście przy Alei Powstańców Wielkopolskich.

W akcji udział wzięli uczniowie klasy 7b: Adam Rożek, Bartosz Czajka Szymon Gwizun, Szymon Hass, Wiktoria Przybylska, Magdalena Janikowska, Natalia Szymańska, Karolina Leśkiewicz oraz nauczyciele: Ewa Smęda i Dariusz Szeremietiew

Telewizja Polska w dniu 18 października 2019 r. wyemitowała w „Teleexpressie” o godz.17.15 informacje o pięknym geście młodych uczniów z SP 11 w Pile.

Back to top