To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie


Już po raz czwarty młode redaktorki z pilskiej „Jedenastki” uczestniczyły
w Letniej Szkole Dziennikarstwa Junior Media
Wytężona, całoroczna praca redakcji gazetki „Niecodziennik Szkolny” ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Pile została doceniona. Wyjazd do Amerykańskiego Parku Rozrywki TwinPigs w Żorach był nagrodą za zajęcie II miejsca w rankingu gazetek szkolnych organizowanym przez Polska Press Grupę w ramach 9. edycji projektu edukacyjnego Junior Media.
Podczas tegorocznych wakacji od 15 do 21 lipca dziennikarską pasję rozwijały Agata Krauz, Oliwia Kotowska, Natalia Bohatkiewicz i Magdalena Sierhart – redaktorki, które włożyły najwięcej starań i pracy w redagowanie szkolnego pisma.
29 uczestników Letniej Szkoły Dziennikarstwa Junior Media miało okazję szlifować swoje umiejętności pod okiem Julii Karasiewicz, multimedia managera w Polska Press Grupie. Tematem wiodącym tegorocznych warsztatów była animacja poklatkowa. Młodzi pasjonaci dziennikarstwa poznali historię filmu, oglądali najlepsze przykłady tzw. master shotów i animacji, następnie za pomocą telefonów komórkowych przygotowali zadziwiające i pomysłowe animacyjne autoportrety, które samodzielnie zmontowali.
Oczywiście, był również czas na rozrywkę i relaks. Młodzi dziennikarze zwiedzili Muzeum Ognia oraz przepiękną starówkę w Żorach, odpoczywali w Parku Wodnym Aquarion
i codziennie korzystali z wielu atrakcji oferowanych przez Amerykański Park Rozrywki w Żorach.
W przyszłym roku szkolnym redakcja „Niecodziennika Szkolnego” po raz kolejny weźmie udział
w jubileuszowej edycji projektu Junior Media.
opiekun redakcji Karolina Strógarek
fot. Sylvia Dąbrowa

Back to top