Dołączyliśmy się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. 21.02.2019 roku, uczniowie kl. 5g brali udział w zajęciach poświęconych cyberprzemocy, które przeprowadziła pani Małgorzata Olejnik – pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Pile. Piątoklasiści dowiedzieli się, że ze obok całej gamy pozytywnych zastosowań Internetu, pojawiają się również związane z nim zagrożenia.
W trakcie zajęć uczniowie oglądali film pt. ,,Gdzie jest Mimi?”, który opowiadał o dziewczynce, która uciekła z domu, ponieważ była nękana w sieci. Dzieci zostały zapoznane z aspektami cyberprzemocy z perspektywy ofiary, świadka oraz sprawcy. Dowiedziały się, gdzie przebiega granica między żartem, a aktem przemocy, jak reagować na zagrażające sytuacje, gdzie szukać pomocy i jakie konsekwencje grożą sprawcom cyberprzemocy. Była to bardzo pouczająca lekcja.

Spotkanie zorganizowała Ewa Wyrzykowska.