To miejsce można wykorzystać na własne propozycje skrótów na stronie

Drodzy Wychowawcy, Nauczyciele i Uczniowie!
Zgłosiłyśmy naszą szkołę do I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Projekt jest realizowany w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem ,,Z książką Ci do twarzy” oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Celem przedsięwzięcia jest:
- promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
- pokazanie, że czytanie jest ciekawe,
- zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Akcja polega na zaangażowaniu jak największej liczby uczniów, którzy pomiędzy zajęciami lekcyjnymi chwycą wybraną przez siebie książkę i oddadzą się czytaniu.
W naszej szkole proponujemy przeprowadzić tę akcję 29 X 2020 r. Dzieci klas 1-3 będą czytać wiersz Juliana Tuwima ,,Lokomotywa” w ramach prowadzonych lekcji stacjonarnych. Natomiast uczniom klas 4-8 proponujemy, aby przeczytali fragmenty ulubionych książek podczas wybranej lekcji zdalnej. Do wydarzenia mogą się także przyłączyć nauczyciele i pracownicy szkoły.
Każda klasa biorąca udział w akcji proszona jest o udokumentowanie wydarzenia zdjęciami (np. zrzuty ekranu z aplikacji Teams wykonane przez nauczyciela lub zdjęcia z ulubionymi książkami nadesłane przez uczniów) i krótkim opisem. Jednocześnie prosimy o podanie liczby uczniów, obecnych w tym dniu – biorących udział w akcji czytelniczej. Wszystkie sprawozdania prosimy przesłać do 4.11.2020 r. na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Przedsięwzięcie wspiera SU.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Udowodnijmy, że czytać można zawsze i wszędzie,
a pandemia oraz nauczanie zdalne nie stanowią żadnej przeszkody.
Do zobaczenia z książką 29 października.

Nauczyciele - bibliotekarze

Back to top