W dniu 23.01.2020r. w świetlicy szkolnej obyło się przedstawienie teatralne dla klas 1-3 o tytule "Dzielny Prosiaczek - opowieści o przyjaźni".

Spektakl został przygotowany przez grupę teatralną "Maski", prowadzoną przez p. Aleksandrę Bębas oraz p. Katarzynę Idzikowską,
którą stanowią wszystkie dzieci z trzeciej klasy integracyjnej.
O czym była teatralna opowieść? W dużym skrócie: Prosiaczek - jeden z głównych bohaterów książki A.A.Milne, pt. "Kubuś Puchatek", ma problem ze strachem.
Boi się niemalże wszystkiego. Jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu podpowiadają mu jakie mogą być różne sposoby na pokonanie lęków.
Pomagają Prosiaczkowi przezwyciężyć jego słabości. Innymi słowy, głównym celem przedstawienia było ukazanie roli przyjaźni w naszym życiu, a także zwrócenie uwagi
na docenienie i pielęgnowanie tego jakże ważnego uczucia.
Spektakl został urozmaicony śpiewem i tańcem występujących aktorów, a gromkie brawa publiczności mogły świadczyć o tym, że podobał się przybyłym gościom.

Aleksandra Bębas
Katarzyna Idzikowska